Na podobě ESHOPU stále pracujeme, jako omluva dárek zdarma ke každé objednávce!!!

O nás

Příběh naší čokoládovny je téměř jako z románu…

„Chtěla jsem, aby mé vnučky mlsaly tu nejlepší čokoládu. Začala jsem ji sama vyrábět…“ V roce 2008 ochutnala první vnučka majitelky Čokoládovny Přerov Lenky Glosové Kristýnka poprvé čokoládu. Tu běžnou z obchodu. Její babička se rozhodla, že její vnučka si zaslouží něco mnohem lepšího, a myšlenka vyrobit tu nejlepší čokoládu byla na světě.

Toto rozhodnutí nakonec změnilo život nejen Lenky Glosové, ale téměř všem v její blízkosti (do rodinného podnikání se postupně totiž zapojila i dcera Lenka a syn Jirka). Lenka se vrhla do studia čokolády. Přečetla všechny dostupné publikace týkající se historie, složení a především metod zpracování a výroby čokolády. Strávila nespočet nocí u počítače, když na internetu hledala další informace, které pak ve dne ověřovala v praxi. Svou nezdolnou vůlí, pílí a houževnatostí a také díky svým milovaným vnoučátkům (mezitím se narodila ještě Lenička, Natálka, Alex, Filípek a snad už poslední Damianek), se Lenka Glosová nejprve úspěšně poprala se svými zdravotními problémy, aby se začala věnovat výrobě čokolády na plný úvazek. Po nocích pak pracovala na tvorbě webových stráncek, grafických materiálů, návrzích a výrobě krabiček na čokoládové poklady. Přála si totiž, aby vše od A do Z mělo stejný originální design nesoucí její rukopis.

Veškeré naše čokoládové výrobky jsou z těch nejkvalitnějších surovin. Obsahují pouze 100% kakaové máslo. Není v nich žádný palmový olej, ani jiné rostlinné tuky, přípravky zlepšující chuť či chemické konzervanty. Vyrábíme je ručně z 12-ti druhů vynikajících italských a belgických surovin, a to včetně jednoplantážových Single Origin, Bio, Organic a Kosher z exkluzivních Criollo bobů (1 % světové produkce).

Kromě pralinek, kterých vyrábíme na 50 druhů, najdete v naší nabídce tabulkové čokolády různých velikostí (v čisté podobě z edice Mademoiselle, s drceným lyofilizovaným ovocem z edice Princesse, Ćtverce a Obdélníky s cizokrajnými oříšky, miničokolády, vizitky), plněné tyčinky Kiki, Leňa, Naty, Nugátka i řadu specialit jako jsou např. ručně malované Čokoobrázky. Velkou část naší produkce vyrábíme na zakázku pro jednotlivce i firmy.

Naší devizou je vysoká kvalita vstupních surovin a perfektní ruční zpracování s citem pro krásu výsledného výrobku. I proto jsme získali řadu ocenění. „Bereme je jako uznání naší kvalitní práce a velice si jich vážíme,“ zdůrazňuje Lenka Glosová st.